Tiskové struny

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  felixcz a poslední změna je stará 7 let, 9 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #688

  felixcz
  Správce

  Novinky a nastavení různých materiálů 3D tiskových strun.

  #689

  felixcz
  Správce

  Pro začátek zde uvádíme doporučené nastavení, které používáme pro různé materiály:

  PLA - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, doporučujeme natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou.
  Doporučená teplota extruderu: 190°C
  Doporučená teplota podložky: 50°C

  ABS - chladiče, které ochlazují model, je potřeba mít vypnuté. Pro přilnutí modelu k podložce, je nutné natřít podložku lepidlem či hustším roztokem acetonu s ABS strunou.
  Doporučená teplota extruderu: 220°C
  Doporučená teplota podložky: 90°C

  Metal Composite - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, doporučujeme natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou.
  Doporučená teplota extruderu: 180°C
  Doporučená teplota podložky: 50°C

  Polymer Composite - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, doporučujeme natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou.
  Doporučená teplota extruderu: 200°C
  Doporučená teplota podložky: 50°C

  HIPS - chladiče, které ochlazují model, je potřeba mít vypnuté. Pro přilnutí modelu k podložce, je nutné natřít podložku lepidlem či hustším roztokem acetonu s ABS strunou.
  Doporučená teplota extruderu: 210°C
  Doporučená teplota podložky: 85°C

  ASA - chladiče, které ochlazují model, je potřeba mít vypnuté. Pro přilnutí modelu k podložce, je nutné natřít podložku lepidlem či hustším roztokem acetonu s ABS strunou.
  Doporučená teplota extruderu: 215°C
  Doporučená teplota podložky: 85°C

  PVA Felixrobotics - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Materiál PVA má nejlepší výsledky v kombinaci s PLA materiálem. Doporučujeme tisknout pomaleji. Po ukončení tisku je nutné materiál uzavřít do vzduchotěsného obalu, aby materiál nezvlhnul a nezměkl.
  Doporučená teplota extruderu: 205°C
  Doporučená teplota podložky: max 45°C

  Flexible - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Při zavádění struny do extruderu je dobré snížit přítlak struny a následně jej opět zvýšit. Doporučujeme tisknout velmi pomalu.
  Doporučená teplota extruderu: 185°C
  Doporučená teplota podložky: 0°C

  Elastic – chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Při tisku je nutné vypnout retract extruderu a zvýšit přítlak struny. Doporučujeme tisknout velmi pomalu. Pro dobrý posun struny do extruderu je potřeba namazat teflonovou trubičku, popř. trubičku vůbec nepoužívat.
  Doporučená teplota extruderu: 195°C
  Doporučená teplota podložky: 0°C

  PETG (někdy také T-Glase) – chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, je dobré natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou. Doporučujeme tisknout pomaleji.
  Doporučená teplota extruderu: 200°C
  Doporučená teplota podložky: 70°C

  Laywood - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, je dobré natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou. Doporučujeme tisknout pomaleji.
  Doporučená teplota extruderu: 200°C
  Doporučená teplota podložky: 40°C

  Laybrick - chladiče, které ochlazují model, je nejlepší mít zapnuté na maximum. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, je dobré natřít podložku lepidlem či roztokem acetonu s ABS strunou. Doporučujeme tisknout pomaleji.
  Doporučená teplota extruderu: 165°C pro hladký povrch, 210°C pro hrubší povrch
  Doporučená teplota podložky: 40°C

  Nylon (PA6) – chladiče, které ochlazují model, je potřeba mít vypnuté. Pro dobré přilnutí modelu k podložce, je dobré natřít podložku lepidlem UHU. Doporučujeme tisknout pomaleji.
  Doporučená teplota extruderu: 260°C
  Doporučená teplota podložky: 115°C

  Polykarbonát (PC) – chladiče, které ochlazují model, je potřeba mít vypnuté. Pro přilnutí modelu k podložce, je nutné natřít podložku lepidlem či hustším roztokem acetonu s ABS strunou. Doporučujeme tisknout pomaleji.
  Doporučená teplota extruderu: 270°C
  Doporučená teplota podložky: 120°C

  • This reply was modified 7 let, 9 měsíců by  felixcz.
  • This reply was modified 7 let, 8 měsíců by  felixcz.
  • This reply was modified 7 let, 3 měsíce by  felixcz.
  • This reply was modified 6 let by  felixcz.
  #694

  felixcz
  Správce

  Nová tisková struna PVA od Felixrobotics.
  Po velmi dlouhém vývoji konečně Felixrobotics vyvinul vodou rozpustnou PVA tiskovou strunu, která na rozdíl od PVA jiných výrobců, opravdu funguje tak jak má.
  Více ZDE.
  Mějte na paměti, že jde stále o experimentální materiál, ale je to doposud ten nejlepší.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.