Software

Tiskový software ke 3D tiskárnám Felix:

REPETIER HOST - ovládací rozhradní 3D tiskárny, součástí kterého jsou také poměrně přesné slicery Slic3R a CuraEngine. Program i oba slicery jsou zcela zdarma.

Kisslicer - Velmi přesný slicer s výborným generováním podpůrných konstrukcí. Zřejmě nejlepší program pro duální podpůrné konstrukce. Zdarma pro jednu tiskovou hlavu, placený při použití více tiskových hlav.
Simplify3D – Placený, velmi rychlý slicer s dobrou podporou duálního tisku.

Simplify3D Felix profily – tiskové profily Simplify3D pro 3D tiskárny Felix

3D printer Calculator - program pro přepočet délky tiskové struny na hmotnost. Jednoduše si tedy můžete spočítat, kolik struny Vám ještě zbývá na cívce a zda Vám tedy bude struna stačit pro Váš model.

 

Software pro 3D modelování:

TinkerCad = jednoduchý 3D modelovací software, se kterým se velmi rychle naučí modelovat naprosto každý, i včetně dětí. Samozřejmě zdarma.

Sculptris = program pro 3D malování. Hodí se především pro rychlé vytváření obličejů, postav, zvířat, atd.. Zdarma.

Google SketchUp - 3D modelovací program, zdarma pro domácnosti a studenty.

Blender pro Windows,  MAC i pro Linux - rozsáhlý program pro 3D modelování, 3D vizualizace, 3D videa, atd. Tento pokročilý program obsahuje obrovské množství různých funkcí, ale je určený spíše pro pokročilé designéry. Zdarma

3Dtin – jednoduché webové rozhraní pro 3D modelování. Zdarma
Fusion360 - Výkonné 3D modelování prototypů. Obrovská nabídka různých funkcí, ale přitom velmi jednoduché a intuitivní ovládání, které zvládne téměř každý. Zdarma pro studenty.

Autodesk MashMixer - Software pro úpravu STL modelů. Zdarma.

Nejnovější příspěvky