Softwarové nastavení

FELIXprinters – 3D tiskárny Felix Fórum Sofware Softwarové nastavení

Štítky: , ,

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  felixcz a poslední změna je stará 8 let, 4 měsíce.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #672

    felixcz
    Správce

    Nevíte si rady s nastavením tisku ? Nevíte který tiskový profil nebo který Slicer použít ? Nebojte se nás zeptat. Rádi Vám poradíme.

    • This topic was modified 9 let, 4 měsíce by  felixcz.
    • This topic was modified 9 let, 4 měsíce by  felixcz.
    • This topic was modified 9 let, 4 měsíce by  felixcz.
    #704

    carbik
    Účastník

    Zdravím,
    mám dotaz u převislé konstrukce (jedná se o držák cívky pro Felixe).
    U Sliceru CuraEngine vyberu Support Type – Touching bed, tím se mi vytvoří podpůrná konstrukce. Stejně tak se ytvoří vedle modelu kvádr.

    Nevím význam toho kvádru, navíc ho tiskárna tiskne velmi zjednosušeně a odlepuje se mi od podložky.

    podpůrná konstrukce

    Je možné vytváření tohoto kvádru ve Sliceru vypnout?

    #705

    carbik
    Účastník

    Zatím jsem zjistil, že se této features říká tower nebo wipetower a je to u dvou tryskových tiskáren. Kdy se při tisku přepínají trysky. Kvůli čištění.
    Stále však nevím, jak ho vypnout.

    #796

    felixcz
    Správce

    Tento sloupec slouží jednak pro očištění trysky před tiskem další vrstvy a jednak pro to, aby se z trysky vytlačily všechny vzduchové bubliny, které tu mohly vzniknout během doby, kdy tryska netiskla.
    Pro tisk dvěma hlavami je tento očišťovací sloupec velmi důležitý a bez něj nebude duální tisk příliš kvalitní. Nedoporučujeme tedy tento sloupec vypínat! Nicméně je to možné provést v rozšířeném nastavení CuraEngine (tlačítko Configuration). Zde je potřeba zvolit DualHead tiskárnu a v záložce Extrusion vypnout políčko „Create Wipe and Prime Tower“.
    My však naopak doporučujeme (alespoň tedy pro menší modely, u kterých se tento sloupec generuje příliš malý) tento sloupec zvětšit, aby se při tisku sloupečku očišťovaly obě hlavy zároveň. Toto je možné provést zvětšením čísla v kolonce „Wipe and Prime Volume“.
    Dále pak ještě doporučujeme zvýšit rozdíl teplot, o kterou chladne tisková hlava v případě, že právě netiskne. Toto se nastavuje v tomtéž rozšířeném nastavení v záložce „G-Codes“. A u položky „Before extruder Switch“ změňte číslo 20 na číslo 40.
    Pokud Vám tento sloupec nedrží na podložce, potom to může být způsobeno špatnou kalibrací (zřejmě nemáte obě trysky ve stejné výšce), a nebo to může být způsobeno tím, že nepoužíváte na podložku žádné „lepidlo“. Doporučujeme používat „ABS juice“, tedy směs Acetonu a kousku ABS struny a tímto roztokem natřete podložku před dalším tiskem.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.