Jaké jiné lepidlo než aceton se strunou?

FELIXprinters – 3D tiskárny Felix Fórum Vše ostatní Jaké jiné lepidlo než aceton se strunou?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  felixcz a poslední změna je stará 9 let.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #736

  Smidos
  Účastník

  Dobrý den,
  nanášení acetonového roztoku s ABS plastem se mi zdá jako takové amaterské řešení.

  Rozpouštění struny je problematické v udržení optimální koncentrace plastu v acetonu.
  Navíc se mi stalo, že při rozpouštění struny vznikly v acetonu bílé šupinky, které bych nechtěl mít poté přilepené na modelu…

  Můžete doporučit nějaké lepidlo vhodné pro ABS? Díky!

  #740

  felixcz
  Správce

  Dobrý den,
  pokud jde o ty šupinky v acetonu, tak je pravda, že se nám toto také po delší době v roztoku stává. Nicméně ještě se nám nikdy nestalo, že by toto někdy bylo vidět na modelu. Vrstva, která totiž na podložce vznikne, tak je tak malá, že na modelu vidět není. To je právě největší výhoda acetonového roztoku s ABS. Všechny lepidla, která jsme doposud zkoušeli, tak právě vytváří na podložce příliš silnou vrstvu, která jednak ulpívá na modelu, ale především ulpívá na tiskové hlavě, kde se následně přiškvaří a tudíž je potřeba častěji čistit a také dříve měnit tiskovou trysku. Z tohoto důvodu tedy žádná lepidla nedoporučujeme.
  Určitě se tedy nebojte tento roztok používat. Model to opravdu nezkazí. A pokud by na podložce po čase vznikla větší vrstva z tohoto roztoku, která by už opravdu mohla na spodní ploše modelu zůstat, tak stačí jen čistým acetonem celou podložku omýt a podložka bude opět jako nová.
  Pokud byste chtěl, tak kromě roztoku či lepidla také někdo používá i lak na vlasy. Údajně má fungovat také velice dobře. Ale po té, co jsme viděli, že jeden náš zákazník, který toto používá, má od laku nastříkanou nejenom podložku, ale také veškeré konstrukce a také trapézový šroub, tak tuto metodu také nedoporučujeme.
  S pozdravem Milan Záhorský.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.